ŻOŁĄDEK

Badania zawarte w tym pakiecie:

OB
Morfologia krwi + Rozmaz krwi
Helicobacter Pylorii w kale (antygen)
Helicobacter pylori – przeciwciała w krwi
Kał na krew utajoną (bez diety)

W pakiecie 10% taniej!

Zalecane dodatkowe badania : CEA, CA 19-9, CA 72-4

Każdy z nas doświadczył przynajmniej raz w życiu dolegliwości żołądkowych. Czasem ból brzucha jest przejściowy, potrafi jednak też być długotrwały i bardzo uporczywy. Może być on związany z często występującą chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Najczęściej jest ona spowodowana przez zakażenie bakteriami Helicobacter pylori, które powodują zwiększenie wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Ten zaś w nadmiernych ilościach uszkadza błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, prowadząc do powstania owrzodzeń, które mogą krwawić. Wrzody żołądka mogą też powstawać u osób, które przewlekle zażywają niesterydowe leki przeciwzapalne, jak np. ibuprofen lub są w trakcie terapii sterydowej.
Badania laboratoryjne umożliwiają wykrycie zakażenia H. pylori. Oceniana jest też obecność krwi w kale oraz morfologia krwi w celu wykluczenia niedokrwistości.

Pamiętaj
Jeśli bólom brzucha, bądź też innym dolegliwościom ze strony przewodu pokarmowego towarzyszy znaczny spadek masy ciała, wyniszczenie, wówczas niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Zdecyduje on czy konieczne jest rozszerzenie zakresu badań m.in. o gastroskopię.
Na te badania przyjdź na czczo!