TARCZYCA – ZESTAW PODSTAWOWY

Badania zawarte w tym pakiecie:

Cholesterol całkowity
TSH
FT3
FT4

W pakiecie 5% taniej!

Jeśli jesteś bardzo szczupły, jest Ci ciągle gorąco, masz wilgotną skórę oraz cierpisz na biegunki lub wręcz przeciwnie, masz nadwagę choć niewiele jesz, męczą Cię uciążliwe zaparcia, jest Ci zimno nawet w ciepłych pomieszczeniach – możesz mieć problemy z tarczycą.
Tarczyca to niewielki narząd, ale spełnia szereg ważnych funkcji w organizmie. Powstające w niej hormony regulują przemianę materii. Osoby z niedoczynnością tarczycy są zazwyczaj otyłe, mają trudności w koncentracji, a czasem nawet stany depresyjne. Nadczynność tarczycy prowadzi do utraty masy ciała, nerwowości, zaburzeń rytmu serca. Niejednokrotnie pojawia się też wytrzeszcz gałek ocznych. W przebiegu chorób tarczycy – zarówno nadczynności jak i niedoczynności – może występować wole, czyli powiększenie się rozmiarów narządu, które można niejednokrotnie zaobserwować gołym okiem. Nie jest to jednak warunek konieczny do rozpoznania zaburzeń funkcji gruczołu tarczowego.
Zawarte w tym zestawie badania umożliwiają rozpoznanie ewentualnej choroby tarczycy i określenie czy jest to nad- czy niedoczynność. Aby sprecyzować przyczynę zaburzenia należy rozwinąć diagnostykę – patrz tarczyca zestaw rozszerzony.

Pamiętaj
Na te badania przyjdź na czczo!