NIEPŁODNOŚĆ

Niepłodność to coraz częstszy problem młodego pokolenia – w chwili obecnej co piąta para szuka z tego powodu pomocy. Jej przyczyny mogą być różne, a choroby prowadzące do niepłodności mogą dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. U obu płci trudności z zajściem w ciążę mogą być spowodowane przez zaburzenia endokrynologiczne i genetyczne, przebyte choroby wirusowe, bakteryjne i autoimmunologiczne, stres, używki, otyłość, a także mogą być związane z wiekiem. Ponadto, u kobiet powodem mogą być zaburzenia jajeczkowania, a u mężczyzn nieprawidłowości dotyczące nasienia, żylaki powrózka nasiennego.
Na szczęście niepłodność można leczyć, choć jest to sprawa złożona. Pierwszym krokiem jest zawsze ustalenie przyczyny. Nieodzowne są badania laboratoryjne wykonane zarówno u kobiety jak i mężczyzny. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety badań, które w pełni spełniają współczesne wymagania w tej dziedzinie i oczekiwania klinicystów.

Polecane pakiety badań dla kobiet:

– NIEPŁODNOŚĆ U KOBIET
– PRZED CIĄŻĄ – podstawowy
– PRZED CIĄŻĄ – rozszerzony

w razie potrzeby pakiet
– CHOROBY PRZENOSZONE DROGĄ PŁCIOWĄ

Polecane pakiety badań dla mężczyzn:

– NIEPŁODNOŚĆ U MĘŻCZYZN

w razie potrzeby pakiet
– CHOROBY PRZENOSZONE DROGĄ PŁCIOWĄ

SEMINOGRAM

Najważniejszym i pierwszorzędnym badaniem u mężczyzny jest badanie nasienia czyli SEMINOGRAM (dawniej nazywany spermiogramem).
SEMINOGRAM to nowa metoda kompleksowego badania nasienia – zgodnie z normami i najnowszymi wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Badanie to obejmuje ocenę makroskopową i mikroskopową nasienia (w sumie oznacza się aż 16 parametrów) oraz badanie bakteriologiczne.

Aby wykonać badanie w naszym laboratorium należy telefonicznie ustalić termin wykonania. Proszę zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi przygotowania do badania tutaj.
Zgodnie z zaleceniami WHO badanie to powinno być wykonane przynajmniej dwukrotnie w odstępie 1-3 miesięcy.